Lot w tunelu aerodynamicznym – pomysł na prezent

Skoki spadochronowe nie są jedynym szalonym pomysłem na niebanalny upominek dla bliskiej osoby – na urodziny, imieniny, rocznice, wieczór kawalerski i wiele innych okazji. Ciekawą alternatywą dla nich jest lot w tunelu aerodynamicznym. Do dyspozycji naszych klientów oddajemy nowoczesny aerotunel znajdujący się w Warszawie prowadzony przez Profly – dzięki niemu można przeżyć także niezwykłe emocje i zrobić komuś wspaniałą niespodziankę!

Jak lata się w aerotunelu?

Tunele aerodynamiczne są zasadniczo stosowane głównie w badaniach aerodynamiki obiektów. Również ze względu na swoje działanie zostały zaadaptowane przez branżę spadochroniarską. W tym przypadku mają one pionową konstrukcję, u podstawy której znajduje się duży wentylator, który potrafi rozpędzić strugi powietrza do prędkości 300 kilometrów na godzinę. Osoba stojąca wtedy w tunelu aerodynamicznym jest unoszona w górę i ma wrażenie swobodnego spadania w przestworzach, takiego samego, jak ma to miejsce przy skoku spadochronowym. Lot jest bezpieczny, odbywa się zawsze pod okiem instruktora.

Właśnie dlatego aerotunele są obecnie tak chętnie wykorzystywane w spadochroniarstwie. Są idealne do rekreacji dla osób, które chcą spróbować czegoś nowego, jak i również decydują się na nie doświadczeni skoczkowie, którzy dzięki tunelom mogą trenować swoje umiejętności – technikę, nowe manewry, figury także z innymi skoczkami, bo możliwe są loty grupowe.

Aerotunel czy skok spadochronowy?

Zasadniczo odczucia swobodnego spadania w przypadku tunelu aerodynamicznego oraz skoku spadochronowego są podobne. Oczywiście, skok spadochronowy daje więcej emocji, ponieważ związany jest również z lotem samolotem, a potem wyskokiem w przestworza. Można oglądać wtedy świat z lotu ptaka, a cały wyczyn może być upamiętniony na filmie i zdjęciach.

W przypadku tunelu aerodynamicznego sprawa wygląda już inaczej, jednak opcja ta ma też kilka atutów w porównaniu ze skokami spadochronowymi. Dotyczy to w szczególności czasu swobodnego spadania – w tunelu aerodynamicznym jedna sesja trwa przez 3 minuty, podczas gdy przy skoku spadochronowym z 4000 metrów jest to około 1 minuty, wobec tego czasu na manewry w powietrzu jest znacznie więcej i do tego w niższej cenie. To kolejny atut, ponieważ za lot w tunelu aerodynamicznym trzeba zapłacić około połowę mniej od skoku spadochronowego z wysokości 3000 metrów.

Na koniec trzeba też jeszcze wspomnieć o aspektach bezpieczeństwa. Chociaż wypadki przy skokach spadochronowych zdarzają się niezwykle rzadko, to jednak ich prawdopodobieństwo w tunelu aerodynamicznym jest jeszcze niższe. Może być to w związku z tym atrakcyjna alternatywa dla tych osób, które obawiają się skoku ze spadochronem, ale są ciekawe, jak odczuwa się spadanie z dużej wysokości na własnej skórze.

Tunel aerodynamiczny Profly

Profly z Warszawy to eksperci w dziedzinie lotów w tunelu aerodynamicznym. Posiadają obecnie najnowocześniejsze urządzenie działające w Polsce, które rozpędza powietrze do 310 kilometrów na godzinę, zapewniając jednocześnie bezpieczeństwo całego przedsięwzięcia. Oferta Profly skierowana jest zarówno do początkujących, jak i do zawodowych skoczków i każdego, kto po prostu szuka pomysłu na niebanalnie spędzony dzień.

Dodatkowo Profly dysponuje zaawansowanym zapleczem szkoleniowym i cateringowym. To tutaj można zorganizować niezwykłą imprezę integracyjną dla pracowników. Wspólne latanie w aerotunelu jest dobrym pomysłem na różnego rodzaju gry integrujące grupy.

Jak kupić lot w aerotunelu na prezent?

Jeżeli chcesz zakupić lot w tunelu aerodynamicznym w upominku, w takim przypadku możesz zrobić to już teraz na stronie internetowej Profly.pl. Do dyspozycji masz kilka różnych pakietów – ceny rozpoczynają się już od 249 złotych za 3-minutowy lot. Warto też sprawdzić pakiety rodzinne, które zapewniają jeszcze niższe ceny.

Zatem lot w tunelu aerodynamicznym może być także doskonałym wyborem na prezent, nie tylko jako alternatywa dla skoków spadochronowych. Zachęcamy do dokonania rezerwacji już teraz!

Tutaj kupisz voucher na lot w tunelu aerodynamicznym

Comments