Skoki spadochronowe w tandemie

Chcesz przeżyć coś niezwykłego? A może chcesz zrobić komuś niezwykły prezent? W takim przypadku skorzystaj z naszej oferty – wybierz skok w tandemie w szkole spadochronowej Skydive! To upominek, który na pewno będzie zapamiętany na długo, dlatego nie zwlekaj i już teraz wykonaj rezerwację na naszej stronie internetowej Skydive.pl!

Na czym polega skok w tandemie?

Skoki tandemowe powstały po to, aby skakanie ze spadochronem było dostępne dla każdego. Dzięki nim można skoczyć w obecności instruktora – on i uczestnik skoku są połączeni ze sobą specjalną uprzężą, wobec tego do skoku w tandemie nie trzeba mieć żadnego specjalnego przygotowania ani nawet badań lekarskich.

W skokach tandemowych wykorzystuje się zaawansowane urządzenia – nie tylko samą uprząż, ale również specjalne spadochrony i automaty. To gwarantuje, że skok jest całkowicie bezpieczny, także dla osób niedoświadczonych. Skoczyć może w związku z tym praktycznie każdy spełniający podstawowe wymagania.

Skoki organizowane są z wysokości 3000 metrów, co zapewnia około 30 sekund swobodnego spadania, lub też 4000 metrów, co daje 60 sekund spadania w przestworzach bez otwarcia czaszy spadochronu – to najbardziej emocjonujący czas, ponieważ można poczuć oszałamiającą prędkość na własnej skórze. Potem następuje otwarcie czaszy spadochronu i kilkuminutowe opadanie na trawiaste lotnisko.

Do skakania tandemowego nie trzeba wcześniejszych długotrwałych szkoleń czy dostarczenia wyników badania lekarskiego. Nie ma wielu przeciwwskazań, dotyczą one między innymi: wagi powyżej około 100 kilogramów (zależnie od wykorzystywanego sprzętu spadochroniarskiego), ostrych stanów chorobowych układu oddechowego i krążeniowego, epilepsji, wrodzonej łamliwości kości, uszkodzeń kręgosłupa.

Nie ma ograniczeń wiekowych, dlatego skaczą zarówno juniorzy (za zgodą rodzica lub opiekuna prawnego), a także seniorzy, którzy chcą zasmakować czegoś nowego w jesieni życia. Do skoku trzeba tyko odwagi – to doskonała okazja do przełamania swoich słabości i przeżycia czegoś, czego nie miało się okazji wcześniej doświadczyć. Ponadto cały wyczyn może być nagrany na kamerze i sfotografowany – w ten sposób można uzyskać niezwykłą pamiątkę!

Skok w tandemie krok po kroku

Skoki tandemowe odbywają się w ciągu jednego dnia – uczestnik zgłasza się w wyznaczonym terminie na lotnisko. Cała procedura skoku przebiega następująco:

  1. Po dotarciu do szkoły spadochronowej uczestnik bierze udział w krótkim szkoleniu bezpieczeństwa – trwa ono zwykle około 15 minut.

  2. Potem następuje odebranie sprzętu spadochroniarskiego, podstawowe wyposażenie to gogle, zależnie od pogody również kombinezon spadochroniarski.

  3. Uczestnicy skoków spadochronowych wchodzą do samolotu, który wynosi ich na wysokość 3000-4000 metrów.

  4. Następuje skok z samolotu wraz z instruktorem.

  5. Swobodne spadanie trwające 30-60 sekund zależnie od wysokości wyskoku.

  6. Otwarcie czasy spadochronowej na określonym pułapie i czas opadania – zwykle kilka minut, podczas których podziwiać można okolicę.

  7. Lądowanie – jest miękkie i nie stwarza ryzyka urazów.

Gdy została wykupiona opcja rejestracji całego wydarzenia, wtedy wraz z uczestnikiem i instruktorem wyskakuje także dodatkowa osoba, która ma zamontowaną kamerę na kasku. To powoduje, że można zarejestrować obraz najlepszej jakości. Zdjęcia i film można odebrać jeszcze tego samego dnia i pochwalić się przed znajomymi i mieć wspaniałą pamiątkę po swoim wyczynie.

Jak zakupić skok tandemowy?

Skoki w tandemie są dostępne na naszej stronie internetowej Skydive.pl już teraz – skaczemy od początku kwietnia aż do końca października w każdy weekend. Nasza główna baza to lotnisko Kruszyn znajdujące się pod Włocławkiem, a także skaczemy w dwóch innych lokalizacjach – Kamień Śląski koło Opola i Przasnysz na Mazowszu. Zachęcamy do dokonania rezerwacji na wybrany termin już teraz – wszystko można zrealizować całkowicie online, nie musząc wychodzić z domu. Udostępniliśmy także praktyczne vouchery upominkowe na prezent.

Zapraszamy serdecznie do skakania ze Skydive!

Tutaj kupisz zaproszenie na skok spadochronowy